FAQ

Contact
W tym miejscu znajdziesz wybór najczęściej zadawanych pytań dotyczących naszych wyrobów, ich wykorzystania, instrukcji, dokumentacji i wiele, wiele innych.

 

Jeżeli jednak nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, prosimy o kontakt za pomocą naszego formularza kontaktowego.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaka jest wartość izolacyjna FROTH-PAK?

Względna wartość izolacji materiału jest wyrażona przez współczynnik Lambda. Wartość Lambda dla pianki FROTH-PAK wynosi 0,022 W/mK. Niższa wartość Lambda, lepsze własności izolacyjne materiału. Absolutna wartość izolacji materiału jest wyrażona jak wartość R i zależy od grubości materiału. Wartość R pianki FROTH-PAK wynosi 0,45 m² K / W na cm grubości. Przewodnictwo cieplne jest wyrażone jaki współczynnik K, który jest równy 1/R.

Co potrzeba zrobić, aby rozpocząć pracę?

System FROTH-PAK charakteryzuje się szybkim i prostym przygotowaniem: dwa zbiorniki ciśnieniowe z poszczególnymi składnikami i zestaw pistoletu natryskowego z wężami (GHA). Zestaw GHA zawiera pistolet z wężami, dysze, klucz, wazelinę techniczną i instrukcję. Do natychmiastowego rozpoczęcia pracy operator natomiast potrzebuje odpowiedniego ubrania ochronnego i okularów ochronnych.

Jaka jest różnica między QR a SR?

QR jest pianką izolacyjną o szybkim rozprężaniu. Pianka osiąga swoją końcową objętość po 30 sekundach i można ją ciąć po 5 minutach. Ta pianka ma zastosowana do powierzchni (pionowych lub poziomych) i jest najpowszechniej używana pianką w zastosowaniach w obrębie domu.

 

SR jest pianką o powolnym rozprężaniu. Pianka osiąga swoją końcową objętość po 60 sekundach i można ją ciąć po 8 minutach. Ta pianka jest głównie używana do wtryskiwania (przemysł, OEM i zastosowania specjalne). W przypadku wtryskiwania należy mieć na uwadze wzrost ciśnienia występujący w trakcie rozprężania.

 

Jakie środki ostrożności należy przedsięwziąć podczas używania FROTH-PAK?

Przed użyciem zestawu FROTH-PAK obowiązkowo należy przeczytać kartę charakterystyki substancji (MSDS), gdzie podane są konieczne środki ostrożności. Np. ubrania ochronne, wentylacja w zamkniętej przestrzeni, ... Podstawowe składniki, izocyjanian i poliol wymagają określonych środków do ochrony skóry i całego ciała. Pianka FROTH-PAK po utwardzeniu jest obojętny i nieszkodliwa.

Jaka jest temperatura poszczególnych elementów?

Dwa zbiorniki ciśnieniowe z poszczególnymi składnikami muszą mieć temperaturę między 25°C a 30°C. Temperatura obrabianej powierzchni jest mniej istotna. W ekstremalnych warunkach (temperatura powierzchni jest niższa niż 5° C lub wyższa 50° C) należy przeprowadzić kilka prób.

Jak pianka FROTH-PAK pomoże spełnić wymagania EPB w przypadku renowacji?

Pianka FROTH-PAK ma wyższe parametry izolacyjne niż konwencjonalne materiały izolacyjne. W przypadku równych grubości obu rodzajów izolacji, to wyższe wartości R uzyskuje się z pianki FROTH-PAK.

 

Ze względu na fakt, że pianka FROTH-PAK zapewnia uszczelnienie odporne na wiatr i wilgoć, oraz nie podlega także niepożądanym ruchom, to łatwej jest spełnić standardy wentylacji.

 

Czy pianka FROTH-PAK jest łatwopalna?

Jak każdy wyrób organiczny, izolacja z pianki FROTH-PAK będzie palić się w ogniu. Wyrób jednakże nie przyczynia się do ognia. Gdy źródło ognia zostanie zlikwidowane, pianka nie będzie się dalej palić. Pianka FROTH-PAK jest certyfikowania w klasie Euro Class E. Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki substancji (MSDS).

Do jakich materiałów pianka FROTH-PAK przylega?

Pianka FROTH-PAK przylega do wszystkich materiałów, za wyjątkiem niektórych tworzyw sztucznych takich, jak folie polietylenowe lub PTFE (Teflon). Powierzchnia musi być damp i wolna od kurzu i nie może być zanieczyszczona substancjami oleistymi.

Jakie są korzyści z natryskiwania pianki FROTH-PAK w porównaniu do tradycyjnej izolacji?

Izolacja z pianki FROTH-PAK daje wiele unikalnych korzyści w porównaniu do konwencjonalnych metod izolacji:

 

• Uszczelnienie szczelnopowietrzne, które wyklucza ruchy izolacji, wnikanie kurzu i obecność insektów
• Pianka izolacyjna ma wartość Mu = 33
• Pianka znacznie poprawia konstrukcyjną wytrzymałość obrabianej powierzchni
• Pianka ma własności znacznie obniżające hałas i drgania
• Wysokie wartości współczynników termoizolacji. Ograniczona grubość izolacji
• • Łatwa do użycia (szybko-prosto-skutecznie)
• Bardzo długi czas przydatności do użycia
• Zdolność do izolowania miejsc trudnodostępnych
• Oszczędność czasu. Pianka izolacyjna rozpręża się do swojej docelowej objętości w ciągu 30 sekund, całkowite utwardzenie dające trwałą i wytrzymałą strukturę następuje w ciągu pięciu minut.

Jaka jest zdolność pianki FROTH-PAK do pochłaniania dźwięków?

Pianka FROTH-PAK będzie, w zależności od zastosowanej warstwy, absorbuje część dźwięków i drgań. Poziom hałasu może obniżyć się nawet o 50%. Należy jednak zauważyć, że zdolność do pochłaniania dźwięków jest mocno zależna od nośnika pianki (powierzchnia metalowa daje gorsze wyniki niż powierzchni drewniana).

Jakie są możliwe opakowania i jaka jest ich wydajność?

Poniżej przedstawiono zestawienie spodziewanej wydajności. Ta jednak, jednakże, zależy od różnych czynników takich jak temperatura wyrobu, temperatura otoczenia, wilgotność, narastanie ciśnienia w przypadku wtrysku. Na przykład, wydajność w przypadku wtryski pianki do zimnej pustej przestrzeni może zmieniać się nawet do 20%.

 

FROTH-PAK mini kit: od 25 do 35 litrów rozprężonej pianki  [jednorazowe]

FROTH-PAK 180: od 375 do 430 litrów rozprężonej pianki [jednorazowe]

FROTH-PAK 600: od 1250 do 1430 litrów rozprężonej pianki [jednorazowe]

FROTH-PAK 1900: od 3900 do 4500 litrów rozprężonej pianki [zbiorniki wielokrotnego napełniania]

Jak dużo pianki FROTH-PAK potrzeba do uzyskania danej grubości?

Najpierw należy określić powierzchnię do obróbki:

 

Powierzchnia = długość x szerokość

 

Następnie należy określić grubość izolacji w mm: każdy to 1L na m². Wtedy należy pomnożyć te dwa wyniki przez siebie a wynik wskaże całkowitą objętość.

 

 

Przykład: Dach ma 10 m długości a dwie pochyłe strony o długości 5 m dają 2 x (5 m x 10 m) = 100 m ². Jeżeli wymagany jest R o wartości 3.6, to potrzebna jest grubość 8 cm (80 mm). 100m ² x 80 l / m² daje 8000 l rozprężonej pianki. W zależności od tego, czy jest to jednorazowy projekt czy jesteś profesjonalistą można wybrać między różnymi opakowaniami (jednorazowe lub wielorazowe) w zależności od dostępności pomieszczenia przeznaczonego do izolacji.

 

Jak mogę znaleźć najbliższego dystrybutora?

Aby znaleźć najbliższego dystrybutora, prosimy o kontakt Fomicom:

 

Tel. : +32 50 40 51 70

 

formularza kontaktowego

 

Jaki jest czas przydatności do użycia zbiorników FROTH-PAK?

Po wyprodukowaniu, zbiorniki ciśnieniowe mają dopuszczalny okres magazynowania 15 miesięcy. Data produkcji jest naniesiona na opakowaniu.

Czy węże i pistolet natryskowy mogą być ponownie używane?

Yes. One of the components of the FROTH-PAK insulation foam is isocyanate, which blocks the used hoses after a while, depending on the storage conditions. Therefore it is necessary, when not in use, to flush the hoses once a week to put new product in the lines and avoid blocking.

 

If the GHA kit is not used for several weeks/months, the GHA kit can be cleaned with the Cleankit assembly PU cleaner, sold by Fomicom. The Cleankit assembly makes it possible to perfectly clean the hoses and the spray gun on the inside, so it can be stored for a longer period between two applications.

 

Czy pianka FROTH-PAK jest wodoodporna i czy może być używana w zastosowaniach związanych z flotą/statkami?

Tak, dwa składniki pianki FROTH-PAK zawiera więcej niż 95% zamkniętych komórek, co czyni ją wodoodporną.

Czy pianka FROTH-PAK nadaje się do zastosowań zewnętrznych?

Pianka poliuretanowa nie nadaje się do wystawiania na działanie światła UV. Ekspozycja na promienie UV (nawet na pośrednie światło słoneczne) będzie skutkować tym, że po kilku dniach lub tygodniach pianka zmieni kolor na pomarańczowy lub czerwony. Trwałe wystawienie na działanie promieni słonecznych spowoduje pogorszenie stanu pianki i jej rozdrobnienie. Jeżeli pianka ma być używana na otwartej przestrzeni to musi być pomalowana lub pokryta powłoką z substancji odpornej na działanie promieni UV.